DIAGNOSTYKA OBRAZOWA MAŁYCH ZWIERZĄT
W PRZYPADKACH KLINICZNYCH

Pakiet 6 filmów na płytach

Jeżeli chcą Państwo:

Zdobyć wystarczającą wiedzę, aby nie odsyłać trudnych przypadków do konkurencji
Zastosować się do najwyższych standardów, tym samym unikając błędów przy diagnozowaniu
Poznać tajniki pracy naszych specjalistów – posłuchać i zobaczyć, jak diagnozują najciekawsze przypadki
Dzięki bogatej bazie wysokiej jakości zdjęć i filmów mieć możliwość porównania obrazów prawidłowych i nieprawidłowych z diagnostyki obrazowej
Rozwiać wszelkie wątpliwości przy diagnozowaniu zmian serca, płuc, żołądka, trzustki, układu moczowo-płciowego oraz kostnego
To w Państwa gabinecie nie może zabraknąć płyt zawierających filmy instruktażowe wraz z praktycznym komentarzem i analizą obrazów prawidłowych i patologii!

Formuła programu

6 płyt DVD, na których:

  • każdy z przypadków omawiamy w układzie: obrazy prawidłowe oraz patologie/uszkodzenia układów i narządów zgodnie z zobowiązującymi standardami wykonywania badań obrazowych,

  • pokazujemy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas diagnostyki obrazowej: serca, płuc, żołądka, trzustki, układu moczowo-płciowego, jelit oraz układu kostnego,

  • analizujemy zdjęcia pod kątem wykrywania uszkodzeń, nieprawidłowości, chorób nabytych oraz wad wrodzonych,

  • dajemy wskazówki, jak uzyskać właściwy obraz w badaniu pacjentów i jak prawidłowo wykonać wszystkie obserwacje i pomiary, by uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

W każdym filmie prezentujemy nowe zagadnienia i przypadki w stałym układzie:

Wstęp

autor wprowadza do przedstawianego tematu

Techniki ułożenia zwierząt i wykonania badania

omawiane są sposoby uzyskania właściwego obrazu w badaniu oraz wykonania prawidłowych obserwacji i pomiarów

Diagnostyka

prezentowane są obrazy prawidłowych oraz patologii/uszkodzeń układów i narządów zgodnie z obowiązującymi standardami wykonywania badań obrazowych

Spis treści Cykl I:

service

Płyta 1. Jelito cienkie, jelito grube, żołądek – norma i patologia w technikach obrazowych
lek. wet. Jan Lorenc

service

Płyta 2. Ocena płodów małych zwierząt technikami obrazowymi – norma i patologia
dr nauk. wet. Adam Gierulski

service

Płyta 3. Ocena ultrasonograficzna układu moczowo-płciowego u kotów oraz psów. Diagnostyka najczęściej występujących schorzeń prostaty
dr nauk. wet. Tomasz Seweryn

service

Płyta 4. Trzustka, wątroba – norma i patologia w technikach obrazowych
lek. wet. Katarzyna Szczepańska

service

Płyta 5. Obraz kości w badaniu RTG – norma i patologia
dr n. wet. Tadeusz Narojek

service

Płyta 6. Serce i płuca – norma i patologie narządów klatki piersiowej
dr n. wet. Urszula Bartoszuk

Spis treści Cykl II:

service

Płyta 1. Gastroskopia - fizjologia i patologia przedniego odcinka przewodu pokarmowego
lek. wet. Wojciech Kowalczyk

service

Płyta 2. Układ limfatyczny i nadnercza – norma i patologie
lek. wet. Katarzyna Szczepańska

service

Płyta 3. Monitorowanie cyklu owulacyjnego na jajniku w badaniu USG – porównanie metod diagnostycznych
dr nauk. wet. Adam Gierulski

service

Płyta 4. Rynoskopia – możliwości badania endoskopowego przewodów nosowych i gardła, anatomia i patologia
lek. wet. Wojciech Kowalczyk

service

Płyta 5. Diagnostyka i schorzenia jąder u psów i kotów
dr n. wet. Tomasz Seweryn

service

Płyta 6. Przepływy w badaniu echokardiograficznym – norma i patologie
dr n. wet. Urszula Bartoszuk

Autorzy kursu:

lek. wet. Jan Lorenc

Ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu. Po studiach podjął pracę na tamtejszej Katedrze i Klinice Chirurgii w Pracowni Diagnostyki Obrazowej, gdzie dzięki znanym specjalistom zaczął zdobywać niezbędne do pracy klinicznej doświadczenie. W 2010 roku został członkiem European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. Regularnie uczestniczy w kongresach zagranicznych uzupełniając wiedzę niezbędną do pracy w zakresie ultrasonografii i radiografii. Od kilku lat prowadzi szkolenia praktyczne w całym kraju, a w pracy klinicznej wykonuje badania i udziela konsultacji w licznych placówkach weterynaryjnych. Od 2016 roku członek zarządu Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

dr n. wet. Urszula Bartoszuk

Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej warszawskiego SGGW z 2002 roku – w tym samym roku rozpoczęła Studia Doktorackie w Zakładzie Chirurgii Małych Zwierząt. Pani. W 2009 roku Urszula Bartoszuk-Bruzonne uzyskała tytuł doktora nauk weterynaryjnych. Od 2013 r. jest rezydentką ECVIM - CA (European Collegeof Veterinary Internal Medicine - Companion Animals) z dziedziny kardiologii w Zurychu. Pani Doktor stale uczestniczy w wielu konferencjach i szkoleniach, publikuje artykuły naukowe w czasopismach weterynaryjnych, pracuje również jako tłumacz literatury medycznej.

dr nauk. wet. Adam Gierulski

Lekarz weterynarii; studia weterynaryjne ukończył na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie w 1996 r. W 2006 r. ukończył podyplomowe studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów, zdobywając tytuł specjalisty chorób psów i kotów. Od 1998 r. współwłaściciel i twórca lecznicy dla zwierząt Animal. Zawodowo zajmuje się problemami związanymi z rozrodem, chirurgią i diagnostyką obrazową małych zwierząt.

lek. wet. Wojciech Kowalczyk

Specjalista chirurg, specjalizuje się w endoskopii weterynaryjnej od kilku lat. Ma doświadczenie poparte kilkuset wykonanymi zabiegami, jest autorem artykułów naukowych z tego zakresu oraz autorem i organizatorem szkoleń dotyczących gastroskopii i rynoskopii weterynaryjnej małych zwierząt.

dr n. wet. Tadeusz Narojek

dr nauk. wet. Tomasz Seweryn

Specjalista rozrodu zwierząt, absolwent SGGW w Warszawie. Diagnostyką ultrasonograficzną zajmuje się od kilkunastu lat, w roku 2006 obronił pracę doktorską z zakresu ultrasonograficznej diagnostyki ginekologiczno-położniczej u suk. Do roku 2007 prowadził zajęcia dydaktyczne jednocześnie pracując w Klinice ginekologiczno-położniczej SGGW. Obecnie związany z Kliniką Marcel 2 w Warszawie. Autor szeregu publikacji z zakresu położnictwa weterynaryjnego oraz diagnostyki USG u małych zwierząt.

lek. wet. Katarzyna Szczepańska

Doktorantka na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Katedra Weterynarii - tematyka ultrasonografii jamy brzusznej. Członek EAVDI (European Association of Veterinary Diagnostic Imaging).


Płatność cykliczna

Program edukacyjny Diagnostyka obrazowa małych zwierząt w przypadkach klinicznych został podzielony na 6 równych części. Z każdą częścią kursu otrzymają Państwo odrębną fakturę na kwotę 149 zł netto (+ każdorazowo koszt wysyłki materiałów 11,95 zł netto). Płatność co 2 miesiące.

Jeśli wolą Państwo otrzymać komplet materiałów w jednej przesyłce, wystarczy, że wybiorą Państwo zamówienie publikacji z płatnością jednorazową w kwocie 894 zł netto (+ jednorazowy koszt wysyłki 29,95 zł netto). Taką możliwość uruchomiliśmy do pierwszego pakietu płyt.

To od Państwa zależy, którą wersję Państwo wybiorą!

DZIĘKI NAJNOWSZYM METODOM REALIZACJI FILMÓW I DOSKONAŁYM ZDJĘCIOM ZOBACZYCIE PAŃSTWO KAŻDY SZCZEGÓŁ BADANIA!

Wybierz 1 z dostępnych wariantów kursu:

 

Płatność cykliczna co 2 miesiące, wysyłka płyt co 6-8 tygodni:

Płatność jednorazowa, komplet materiałów na wskazany adres:

Podaj swoje dane:

Dane kontaktowe osoby zamawiającej:

Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon kontaktowy*
Stanowisko
Uwagi

Dane do faktury:

Kod pocztowy*
Ulica i nr domu/nr mieszkania*
Miejscowość*

Dane do faktury:

Firma*
NIP*
Miejscowość*
Ulica i nr domu/nr mieszkania*
Kod pocztowy*

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o.,
ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych . Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

* pola wymagane

Kurs edukacyjny obejmuje 6 płyt DVD z unikatowymi filmami. Pełna cena kursu wynosi 894 zł netto. Wysyłka płyt DVD następuje co 6-8 tygodni, z każdą częścią kursu otrzymają Państwo osobną fakturę. Każda część kursu w cenie 149 zł netto. W celu zachowania ciągłości w doręczeniu kolejnych części kursu przedłużenie następuje automatycznie i nie wymaga składania oddzielnego zamówienia – wraz z ostatnią płytą cyklu zamieszczamy informację o zbliżającym się przedłużeniu a w razie konieczności rezygnacji należy w przeciągu 14 dni od otrzymania wiadomości przesłać rezygnację na adres bok@forum-media.pl.

Kurs edukacyjny obejmuje 6 płyt DVD z unikatowymi filmami. Pełna cena kursu wynosi 894 zł netto. W celu zachowania ciągłości w doręczeniu kolejnych części kursu przedłużenie następuje automatycznie i nie wymaga składania oddzielnego zamówienia – wraz z ostatnią płytą cyklu zamieszczamy informację o zbliżającym się przedłużeniu a w razie konieczności rezygnacji należy w przeciągu 14 dni od otrzymania wiadomości przesłać rezygnację na adres bok@forum-media.pl.